Artykuł: Sufity podwieszane kasetonowe

Sufity podwieszane kasetonowe. Sufit kasetonowy w hurtowni budowlanej PSB Warszawa. Hurtownia PSB Warszawa sprzedaje sufity podwieszane z płyt GK takich firm jak Siniat, Knauf, Rigips. Sufity podwieszane kasetonowe sprzedajmemy takich firm jak Armstrong, AMF, Rockfon, Ecophon, Eurocoustic, Rigips. Sufitami podwieszanymi kasetonowymi nazywamy płyty o wymiarach najczęściej 600 mm na 600 mm. Jest to najpopularniejszy wymiar płyt sufitowych kasetonowych. Wymiary płytek sufitowych mogą być jednak różne. Wymiar 1200 mm na 600 mm daje bardzo ładne efekty na suficie. Są płyty o innych nietypowych rozmiarach, a także całe konstrukcje wyspowe. Jak zamontować sufit podwieszany z kasetonów? Co to jest sufit kasetonowy?

Wymiary płyt kasetonowych do sufitów podwieszanych.

Najczęściej sprzedawanym modułem dotyczącym płytek sufitowych do sufitów podwieszanych kasetonowych jest wymiar 600 mm. Bardzo popularne płyty to 600 x 600 mm oraz 1200 x 600 mm. Kolejnym spotykanym modułem płyt kasetonowych do sufitów podwieszanych jest wymiar 625 mm. Płyty sufitowe 625 x 625 mm są zazwyczaj sprowadzane na zamówienie. Ciekawymi propozycjami są systemy korytarzowe, w których płyty mogą mieć wymiar szerokości korytarza, a drugi wymiar to moduł np. 30 cm. Kolejną ciekawostką są sufity wyspowe, które mogą być wieszane osobno jako najróżniejsze kształty. Sufity wyspowe mogą mieć kształt koła, elipsy, kwadratu lub innych figur geometrycznych. Elegancko wyglądają również sufity wyspowe wygięte w łuk, z których możemy tworzyć piękne aranżacje sufitowe. Kolejne wymiary sufitów podwieszanych  kasetonowych to grupowanie kasetonów np. o wymiarze 600x600 mm w zbiór tworzący osobną większą wyspę.

Jak stworzyć dobre wnętrze pamiętając o akustyce pomieszczeń?

Firma Rockfon podaje informację, że nawet do  70% spółgłosek nie jest słyszana przez uczniów w klasach w których brak uwagi przy projektowaniu akustyki pomieszczenia, a które wypowiada do nich nauczyciel. 

Pogłos i hałas jest bardzo męczący i przeszkadza w pracy. Niewłaściwe parametry akustyczne wnętrza powodują nadmierne zmęczenie osób które tam dłużej przebywają. W starych korytarzach szkolnych czy biurowych przy braku sufitów podwieszanych pochłaniających pewną ilość dźwięku jest duży pogłos. Rozmowa jest tam utrudniona i szybko człowiek czuje się poddenerwowany i zmęczony. Wełna mineralna z której produkowana są płyty sufitowe takich firm jak Rockfon, Ecophon, Eurocoustic pochłania bardzo dobrze dźwięk. Dzięki tym parametrom nie trzeba już stosować innych technik akustycznych takich jak stosowanie sufitów perforowanych, stosowanie sufitów z wgłębieniami lub otworami. Hurtownia PSB Warszawa sprzedaje również płyty do sufitów podwieszanych GK perforowane firmy Sinat, Knauf i Rigips. Perforowane płyty sufitowe również mają na celu pochłanianie pewnej ilości dźwięku. 

W naszym sklepie sufity podzieliliśmy na odpowiednie grupy:

  1. Płyty sufitowe mineralne
  2. Płyty sufitowe z wełny mineralnej
  3. Płyty sufitowe metalowe
  4. Płyty sufitowe do specjalistycznych zastosowań - np. zmywalne lub do sal operacyjnych lub aptek
  5. Płyty kolorowe i w dekoracyjne wzory.
  6. Sufity drewniane - płyty wykonane są z drewna, lub imitują powierzchnię drewnianą.
  7. Sufity wyspowe - wyspy sufitowe o różnych kształtach, okręgi, kwadraty, sześciany, elipsy itd.
  8. Konstrukcja do sufitów podwieszanych.

Retro Office House to biurowiec położony w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej.

Retro Office House to biurowiec położony w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Komandorskiej. Jego nowoczesna i prosta forma architektoniczna została zainspirowana innowacyjnym wymiarem wrocławskiej architektury początku XX wieku, który połączono z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie technologii, formy i użyteczności. Znajduje się tu biuro globalnej firmy programistycznej – Infor, dostarczającej oprogramowanie dla biznesu.

Warszawska pracowania architektoniczna Konrada Krusiewicza – The Design Group została zaproszona do zaprojektowania wnętrz polskiego biura globalnej firmy Infor. Zadaniem projektantów było stworzenie przestronnej przestrzeni do pracy dla programistów. „Przystępując do tego projektu chcieliśmy stworzyć zrównoważone oraz funkcjonalne środowisko pracy, przyjazne użytkownikom i dopasowane do ich potrzeb. Dużą wagę przyłożyliśmy do odpowiedniej akustyki, oświetlenia oraz ergonomii wspierających efektywność pracy informatyków o różnych specjalizacjach” – powiedział architekt Konrad Krusiewicz.

Cechą charakterystyczną zaprojektowanego wnętrza jest subtelne połączenie różnych stylów, co zaowocowało powstaniem oryginalnej, odważnej i ciekawej przestrzeni. Trendy industrialne są tu widoczne w surowości betonowych słupów i ścian oraz naturalnej cegły i widocznych elementach instalacji biegnących wzdłuż sufitów. Wyraz elegancji wprowadziły elementy drewniane, marmurowe detale oraz klasyczne, minimalistyczne meble.

Interesująco zaaranżowano także przestrzeń sufitową open space, na której dynamicznie układają się wyspy akustyczne z wełny skalnej Rockfon Mono Acoustic i Rockfon Eclipse z wpisanymi pomiędzy nimi lampami liniowymi. „Pozostawiliśmy otwarte, malowane na biało sufity, a nad biurkami zwiesiliśmy struktury akustyczne i dostosowane oświetlenie, które zapewniają pracownikom open space doskonałe warunki do pracy, dają poczucie przestrzeni i stymulują ich kreatywność” – dodała Emilia Wójcicka, projektantka The Design Group.

Wyspy akustyczne Rockfon Mono Acoustic w kolorze białym zostały zamontowane również w dużej, mobilnej sali konferencyjnej, w której na ścianach i na suficie dominuje ciemna tonacja. „Panelom zawdzięczamy nie tylko bardzo dobrą akustykę, ale także niecodzienny wygląd sufitu. Taki design zdecydowanie odbiega od sztampowych rozwiązań pełnego sufitu podwieszanego, który sprawia, że większość biur wygląda bardzo podobnie. Rozwiązanie zastosowane w naszym biurze gwarantuje nowoczesny i przestrzenny wygląd powierzchni, a także jest wysoce estetyczne” – uważa przedstawicielka firmy Infor Polska, Dagna Toporowska.

Estetyczna, monolityczna powierzchnia, jaką można uzyskać stosując Rockfon Mono Acoustic zapewnia doskonały komfort akustyczny. Daje też wysokie odbicie i rozproszenie światła, co ogranicza zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Z kolei bezramowe wyspy akustyczne Rockfon Eclipse wyróżniają się gładką, ultramatową, idealnie białą powierzchnią o wysokich współczynnikach odbicia i rozproszenia światła oraz właściwościach antystatycznych, które wydłużają czas życia produktu. Są dostępne w różnych kształtach i wymiarach, w minimalistycznej krawędzi A oraz nieograniczonej gamie kolorów. Rockfon Eclipse nie ograniczają dostępu ciepła do stropu i umożliwiają swobodny przepływ powietrza w całej kubaturze pomieszczenia.

Sufity wyspowe

Rewelacyjne płyty sufitowe, o najróżniejszych kształtach. Koła, elipsy, kwadraty, chmurki itd. Super ceny. Zapraszamy - wycenimy każde zapytanie. Ecophon Solo™ to wolnowiszące panele dźwiękochłonne dostępne w wielu kształtach i kolorach, które pozwalają na niemal nieograniczoną ekspresję

Profil główny

akcesoria do konstrukcji t24 i t15