Płyta Fermacell do wymagających budynków gipsowo-włóknowa płyta

Artykuł: Płyta Fermacell do wymagających budynków gipsowo-włóknowa płyta

Aplikacja Fermacell Zimne i hałaśliwe podłogi mogą być problemem nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej i biurowych, takich jak szkoły czy placówki medyczne. Problemy te rozwiązuje lekka płyta gipsowo-włóknowa Fermacell, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne jastrychy, zwłaszcza w stropach monolitycznych, lekkich stropach stalowo-drewnianych czy rusztach WEMA. Płyty komórkowe Ferma znajdują zastosowanie nie tylko w nowych budynkach, ale także przy modernizacji i rewitalizacji. W starszych budynkach ze stropami drewnianymi belkami fermasele są zazwyczaj jedynym rozwiązaniem, które pozwala na kontynuowanie prac remontowych i modernizacyjnych bez uprzedniego usunięcia normalnie ograniczonego szalunku nośnego i elementów nośnych stropu. Z Fermacell możesz:

Bostic lider technologii produkcji klejów - aktualnoąci

Artykuł: Bostic lider technologii produkcji klejów - aktualnoąci

Bostik światowym liderem technologii klejów Jesteśmy wiodącym na świecie specjalistą w zakresie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych. Od ponad stu lat opracowujemy i dostarczamy innowacyjne i inteligentne rozwiązania do uszczelniania i klejenia, które są coraz bardziej dostosowane do potrzeb kształtujących codzienne życie. Zarówno w domu i w biurze, jak i w fabryce czy na budowie - wszędzie znajdziemy rozwiązania Bostik.

Jak wykonać podłogę Fermacell Knauf - suchy jastrych?

Artykuł: Jak wykonać podłogę Fermacell Knauf - suchy jastrych?

JAK WYKONAĆ PODŁOGĘ Z SUCHEGO JASTRYCHU? Suche podkłady podłogowe Firmy Fermacell Rigips, Knauf są stosowane w nowych i remontowanych budynkach. Knauf Dual Floor ze względu na swój niewielki ciężar często montuje się na drewnianych stropach belkowych. Nowym rodzajem suchego jastrychu jest jastrych cementowy. Podłogi tego typu mają grubość 2,5 cm. Z drugiej strony średni rozmiar deski to około 500x1250mm. Jastrychy cementowe są wykonane z lekkich płyt betonowych, które są ze sobą klejone i skręcane. Jest dużo swobody, jeśli chodzi o miejsce montażu płyty cementowej. Wylewka cementowa dobrze sprawdza się nie tylko w ogrzewaniu podłogowym, ale także w pomieszczeniach takich jak łazienki czy pralnie.

Czy wkładać wełnę mineralną w ścianki działowe?

Artykuł: Czy wkładać wełnę mineralną w ścianki działowe?

O celu i celowości prac termomodernizacyjnych nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne jest, aby używać materiałów wysokiej jakości i optymalnych parametrach, a jednocześnie prawidłowo wykonywać te bezpieczne i trwałe zadania. Podczas remontu konieczna jest zmiana układu pomieszczeń, usunięcie ścianek działowych, zabudowanie ich, utworzenie stref do samodzielnego użytkowania, zmiana funkcji.

Kiedy stosować opaski ogniochronne? PROMAT

Artykuł: Kiedy stosować opaski ogniochronne? PROMAT

Z punktu widzenia rozwiązań konstrukcyjnych przepusty instalacyjne w przegrodach budowlanych (ścianach i stropach) dzielimy ze względu na rodzaj zastosowanej instalacji. Wyróżniamy przepusty instalacji elektrycznych (przewody kablowe) oraz przepusty instalacji sanitarnych (przewody rurowe). Wśród tych drugich możemy wyróżnić przejścia rur metalowych (np. stalowych, żeliwnych, miedzianych) i rur z tworzyw sztucznych. Przy rurach z tworzyw sztucznych dla ochrony ppoż. przepustów wykorzystuje się kasety oraz kołnierze ochronne, pęczniejące masy uszczelniające i opaski ogniochronne, do których możemy zaliczyć PROMASTOP®-W.

Rozmowa z Piotrem Marcinkiewiczem, Ducting Business Development Managerem w firmie Promat

Artykuł: Rozmowa z Piotrem Marcinkiewiczem, Ducting Business Development Managerem w firmie Promat

Pytanie: Systemy wentylacji pożarowej są bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej obiektów użytkowych. Jakie są wymagania i wytyczne w zakresie właściwego uwzględnienia w projekcie ppoż. tych systemów? P.M.: Przy projektowaniu systemów oddymiających podstawowym celem jest usunięcie dymu z budynku bądź części budynku objętej pożarem. Osiągnięcie tego celu wpływa przede wszystkim na możliwość ewakuacji użytkowników obiektu oraz wspomaga bezpieczeństwo ekip prowadzących akcję ratowniczo-gaśniczą. Usuwanie gorących gazów pożarowych powoduje obniżenie temperatury w przestrzeniach objętych pożarem co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo samej konstrukcji budynku.

Tabele doboru systemów suchej zabudowy do ochrony przeciwpożarowej fire matrix

Artykuł: Tabele doboru systemów suchej zabudowy do ochrony przeciwpożarowej fire matrix

Odporność ogniowa jest bardzo ważnym i szerokim pojęciem związanym ze zdolnością elementu budynku do spełniania określonych wymagań podczas pożaru. Prawidłowo wykonane zabezpieczenia przeciwpożarowe skutecznie chronią nośność konstrukcji i przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się ognia. Wychodząc naprzeciw problemom związanym z projektowaniem i wykonywaniem elementów budynku, marki RIGIPS i ISOVER prezentują wydawnictwo „FIRE-MATRIX”, które może stanowić istotną pomoc podczas projektowania systemów suchej zabudowy mając na uwadze spełnienia wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Jest to materiał umożliwiający dobór odpowiednich systemów opracowanych na podstawie licznych badań ogniowych przeprowadzonych w polskich i zagranicznych instytutach badawczych. Oferujemy systemy zabezpieczeń m.in. głównej konstrukcji nośnej, konstrukcji dachu, stropów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, a także kanałów kablowych w których szczególne zastosowanie znajduje płyta GLASROC F Ridurit, która została specjalnie zaprojektowana i stworzona do tego typu zastosowań. Przedstawione rozwiązania znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa w przypadku pożaru.

Płyty zespolone EasyTherm – więcej ciepła, więcej miejsca

Artykuł: Płyty zespolone EasyTherm – więcej ciepła, więcej miejsca

EasyTherm to nowy rodzaj płyt zespolonych do izolacji termicznej ścian wewnętrznych między pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi, jak korytarze i klatki schodowe. EasyTherm powstał z myślą m.in. o budownictwie wielorodzinnym i hotelach, gdzie przegrody wewnętrzne muszą spełniać wysokie wymagania normowe w zakresie termiki.

Aquapanel płyty cementowe Knauf wewnętrzne i zewnęrzne.

Artykuł: Aquapanel płyty cementowe Knauf wewnętrzne i zewnęrzne.

ROZWIĄZANIA AQUAPANEL® W OBIEKTACH SPORTOWYCH Płyty cementowe AQUAPANEL Outdoor stanowią idealne podłoże dla ścian zewnętrznych, zarówno w systemach wentylowanych, jak i niewentylowanych (z okładziną bezpośrednią). Także do renowacji fasad i wykonywania zewnętrznych sufitów i podbitek. KNAUF PŁYTA CEMENTOWA AQUAPANEL® OUTDOOR Płyta cementowa na zewnątrz Współczesne budownictwo sportowe cechuje coraz większa indywidualizacja rozwiązań. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów i projektantów, oferujemy nowe systemy suchej zabudowy, oparte na technologii płyt cementowych AQAPANEL®.

Kolory tynków KNAUF

Artykuł: Kolory tynków KNAUF

Tynki zewnętrzne. Czy Twoje mieszkanie znajduje się w mieście położonym na silnie zanieczyszczonym terenie? A może stoisz w pobliżu ruchliwej drogi, zakładu produkcyjnego lub fabryki? Smog miejski i spaliny mogą szybko zanieczyścić elewację. Gips Knauf CONNI to idealne rozwiązanie dla domów na obszarach o rosnącym zanieczyszczeniu. Jest najbardziej odporny na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak spaliny i miejski smog.