Podstawa efektywnego ogrzewania.

Artykuł: Podstawa efektywnego ogrzewania.

Właściwy klimat w pomieszczeniu jest dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek sprawą ekonomicznego wykorzystania energii i aktywnej ochrony klimatu. Idealne rozwiązanie to konwektory kanałowe Zehnder Terraline. Montowane bez problemów w warstwie posadzki przeznaczone do wielu zastosowań, wtapiając się niemal w każde otoczenie stają się niedostrzegalne – zarówno w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, jak i w obiektach prywatnych. Wbudowane w podłogę grzejniki konwektorowe z zasilaniem wodnym można idealnie łączyć z innymi systemami grzewczymi lub wykorzystywać jako jedyne rozwiązanie zaspokajające w pełni zapotrzebowanie na ciepło. Także w niskotemperaturowych systemach grzewczych zapewniają najwyższą wydajność. ZEHNDER TERRALINE Opis produktu Modele z konwekcją naturalną (UN) składają się z wanny ze stali galwanizowanej z wymiennikiem Cu-Al. Dostępne w czterech głębokościach i pięciu szerokościach. Ta, właściwa dla grzejników Zehnder, duża rozpiętość modeli zaczyna się od najkrótszego modelu o dł. 800 mm, a kończy na dł. 4800 mm (z rozmiarami pośrednimi). Połączenie pojedynczych grzejników w dłuższe szeregi jest niezwykle proste. Ofertę standardową uzupełniają rozmiary specjalne i dostosowane do projektu wykonania „na miarę”. Po zakończeniu prac montażowych w podłodze jedynymi widocznymi elementami grzejnika pozostają dekoracyjna rama okalająca i kratka w wersji zwijanej lub linearnej. Rama okalająca jest standardowym elementem wyposażenia grzejnika, jest montowana fabrycznie i pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Rama okalająca wykonana jest z aluminium anodowanego. Kratka dekoracyjna dostępna jest w szerokiej gamie modeli do wyboru zarówno w wersji aluminiowej jak i drewnianej, bez dodatkowej opłaty, natomiast na życzenie klienta również w wersji ze stali nierdzewnej oraz elastyczna na podkładzie z tworzywa sztucznego. Regulacja grzania grzejnikami kanałowymi może odbywać się poprzez pojedyncze termostaty z kapilarą lub siłowniki ON/OFF połączone z centralnym termostatem.

Co nowego w rodzinie Focus?

Artykuł: Co nowego w rodzinie Focus?

• 16 nowych standardowych kolorów • Nowa, unikalna krawędź: Focus Ez • Łatwiejszy montaż Focus Lp • Nowe rozwiązanie do zmian poziomu sufitu z Focus Ds • Ulepszona integracja z oświetleniem i wentylacją Nieprzerwanie ulepszamy i uzupełniamy naszą najbardziej wszechstronną rodzinę systemów Ecophon Focus™, aby móc zawsze oferować naszym klientom możliwie najszerszy wybór typów krawędzi, kształtów oraz opcji i poziomów montażu. Oto przykłady najnowszych modyfikacji, jakie wprowadziliśmy do naszej oferty: 16 nowych standardowych kolorów Doskonalimy linię produktów Focus rozszerzając gamę kolorów o paletę naturalnych, atrakcyjnych odcieni. Kolory Akutex™ FT są przyjazne dla projektantów wnętrz, gdyż zostały dobrane tak, aby uwzględnić wszystkie rodziny kolorów systemu NCS. Całkowicie nowa krawędź o unikalnym kształcie Focus Ez to zainspirowany przez architektów i stworzony przez Ecophon nowy system sufitowy z unikalną, ukośnie przyciętą krawędzią. Z Focus Ez stworzysz niepowtarzalne projekty o niezrównanych właściwościach akustycznych. Dowiedz się więcej o Ecophon Focus™ Ez Jeszcze łatwiejszy montaż Focus Lp Nowe rozwiązania techniczne sprawią, że sprężynująca blaszka dystancowa i profil dystansowy są zbędne. Ułatwia to i przyspiesza instalację. Dowiedz się więcej o Ecophon Focus™ Lp

Nowatorska krawędź: Focus Ez

Artykuł: Nowatorska krawędź: Focus Ez

Przedstawiamy Ecophon Focus™ Ez, nowy sufit o ukośnie przyciętych krawędziach przypominających ostrze piły, który nada twoim wnętrzom prawdziwie niepowtarzalny wygląd i klimat. Nowe płyty Ecophon Focus™ Ez łączą komfort akustyczny z oszałamiającym wzornictwem. System Focus Ez posiada wbudowaną, widoczną konstrukcję nośną oraz ukośnie ścięte krawędzie, co otwiera przed architektami wnętrz szerokie pole po popisu. Zmieniając kierunek ułożenia płyt można w łatwy sposób uzyskać ciekawe efekty wizualne, całkowicie zmieniając wygląd sufitu. Widoczna powierzchnia paneli pokryta jest powłoką Akutex™ FT, która dostępna jest w szerokiej gamie kolorów, co pozwala stworzyć odpowiedni klimat wnętrza. Dzięki grubości 40 mm płyty Ecophon Focus™ Ez nie tylko zapewniają znakomite parametry akustyczne, ale można je także łatwo demontować.

GOTOWE ZAPRAWY MURARSKIE DO KLINKIERU

Artykuł: GOTOWE ZAPRAWY MURARSKIE DO KLINKIERU

Zaprawy do murowania klinkieru umożliwiają murowanie elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych - ściany zewnętrzne i mieszkaniowe, kolumny, ogrodzenia lub inne elementy dekoracyjne lub konstrukcyjne. Są odporne na uderzenia, paroprzepuszczalne, do murowania i spoin, do grubych połączeń 6-40 mm Zaprawy do klinkieru zawierają tras - minerał pochodzenia wulkanicznego - co ogranicza możliwość kwitnienia na powierzchni zaprawy murarskiej. Zawierają przefiltrowany agregat - agregat kwarcowy użyty do wytworzenia zaprawy został przesiewany i spłukany tak, że cząstki żwiru są oczyszczane z zanieczyszczeń, rozpuszczalnych soli i innych minerałów, które są przyczyną wykwitów i rosy.

Nowa płytka Armstrong Sierra

Artykuł: Nowa płytka Armstrong Sierra

Biuletyn sprzedażowy 3/2017 NOWA płyta SIERRA zastępująca płytę ALPINA: Szanowni Państwo, Z przyjemnością informuję Państwa, o wprowadzeniu nowej płyty Sierra (13mm) z krawędziami w pełni pomalowanymi. To samo ulepszenie zostanie zastosowane w przypadku dotychczasowej rodziny SIERRA OP. Sierra zastąpi dotychczasową płytę Alpina, dzięki czemu uproszczona zostanie rodzina płyt laminowanych, tak by móc się skoncentrować na 3 głównych powierzchniach: Sierra, Perla and Ultima+. Sierra stanie się idealnym dopełnieniem rodziny płyt Sierra OP, dzięki czemu będziemy mogli zaproponować Państwu zachowując identyczny wygląd sufitu 2 poziomy akustyczne na 2 poziomach cenowych.

Przymierzamy się do czynności związanych malowaniem.

Artykuł: Przymierzamy się do czynności związanych malowaniem.

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest zwrócenie w jakim stanie jest podłoże, które zamierzamy pomalować. Nie jest tajemnicą, że poprawnie przygotowane podłoże to 90% sukcesu. Najpopularniejszymi materiałami są produkty akrylowe np. Kabe Budogrunt WG (aplikacja produktu wewnątrz pomieszczeń).

„NOWE GENERACJE IZOLACJI TERMICZNYCH W BUDYNKACH”

Artykuł: „NOWE GENERACJE IZOLACJI TERMICZNYCH W BUDYNKACH”

Izolacje termiczne przyszłości to materiały, które doskonale ochronią dom przed stratami ciepła, będą też ekologiczne, trwałe i przyjazne wykonawcy. Wiele materiałów do ocieplania już dziś ma te cechy. Styropian jest powszechnym materiałem izolacyjnym otrzymywanym ze spienionych granulek polistyrenu. W procesie produkcyjnym z ropy naftowej powstają kulki wypełnione powietrzem, wtłaczane są do formy i formowane w bloki. W zależności od stopnia spienienia uzyskuje się styropiany o różnej gęstości.

Jakie farby wybrać do malowania ścian?

Artykuł: Jakie farby wybrać do malowania ścian?

Zanim zabierzesz się za malowanie ścian, ustal kolejne etapy działania i wybierz farby. Wnętrza pomieszczeń maluje się przeważnie farbami wodorozcieńczalnymi akrylowymi. Można też stosować farby strukturalne służące do uzyskiwania na ścianach różnych efektów dekoracyjnych. Do pomieszczeń intensywnie eksploatowanych oraz narażonych na działanie wody (kuchnia, łazienka) najlepiej wybierać farby do ścian o dużej odporności na ścieranie.

Jak wykonać szczelny balkon lub taras na lata.

Artykuł: Jak wykonać szczelny balkon lub taras na lata.

Tarasy i balkony to elementy budowlane bardzo chętnie wykorzystywane w architekturze. Dobrze umiejscowione dodają charakteru budynkowi i mogą stanowić również ciekawy element dekoracyjny budynku. Niestety dobre wykonanie czyli zaizolowanie balkonu lub tarasu wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, staranności oraz oczywiście zastosowanie odpowiednich materiałów czyli chemii budowlanej. Z mojego wieloletniego doświadczenia i obserwacji wynika, że jedyną najlepszą hydroizolacją na balkony i tarasy jest izolacja poliuretanowa. Pisząc o izolacji poliuretanowej mam na myśli konkretny produkt a mianowicie Sika Bond T8.

Prace naprawcze na tarasie nad pomieszczeniem ogrzewanym wg technologii Sopro.

Artykuł: Prace naprawcze na tarasie nad pomieszczeniem ogrzewanym wg  technologii Sopro.

I. Przygotowanie podłoża 1. Zszycie pęknięć w posadzkach – Sopro GH 564 Materiał Sopro GH 564 jest dwuskładnikową żywicą akrylową służącą do zalewania, wypełniania i klejenia. Materiał charakteryzuje się wielostronnym zastosowaniem i bardzo wysoką wytrzymałością. Szczególnie nadaje się do wypełniania szczelin w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych oraz do sklejania rys. Rysy na posadzce należy oczyścić ze wszystkich luźnych elementów, względnie je poszerzyć do połowy lub na ok. 2/3 grubości jastrychu, przy pomocy szlifierki kątowej. Wymieszaną na jednolitą masę żywicę akrylową Sopro GH 564 wlać w otwarty przekrój szczeliny, do jej górnej krawędzi lub ewentualnie powtórzyć czynność wielokrotnie, aż do uzyskania całkowitego wypełnienia.